wtorek, 23 października 2012

Podział laptopów ze względu na przeznaczenie

Laptopy to przenośne komputery, które już całkowicie zawładnęły naszym życiem. Takie urządzenia są bardzo wygodne oraz wydajne. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu powinniśmy dobrze przemyśleć kwestię jego parametrów.


W zależności od tego jaki rodzaj prac będziemy przeprowadzać na laptopie to taki model musimy wybrać, jednak bez względu na to czy będzie to praca, rozrywka czy tylko przeglądanie stron laptopy powinny być solidnie wykonane. Laptopy które mają stosunkowo niską cenę możemy podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest biznes i tutaj laptopy mają bardzo silne procesory, szyfrujące systemy i zabezpieczenia chroniące przed utratą danych.

http://digitalpc.pl/matryca/matowa/


Druga kategoria to rozrywka i tutaj laptopy powinny mieć przede wszystkim bardzo bogate dodatkowe wyposażenie, oprogramowanie dobrą kartę graficzną i dźwiękową oraz czytnik kart lub łącze HDMI. Warto też sprawdzić ranking laptopów na przykład pod tym adresem http://www.t-mobile-trendy.pl/rankingi,laptop.html aby upewnić się, że wybieramy prawidłowy.

Kolejną kategorią do której wykorzystywane są laptopy jest nauka, takie komputery powinny przede wszystkim mieć dużą pamięć RAM oraz wbudowany modem pozwalający łączyć się z internetem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz