wtorek, 4 września 2012

Laptopy dla graczy

Ilość komputerów przenośnych dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. W jaki sposób wybrać model najbardziej dopasowany do naszych potrzeb? Laptopy wykorzystywane do gier muszą wykazywać się pewnymi cechami, które nie są koniecznie potrzebne do codziennej pracy na komputerze. Zatem powstaje pytanie na jakie parametry należy zwrócić uwagę?
Najważniejszym elementem jest karta graficzna, która musi sprostać wymaganiom najnowszych gier w wersji 3D, całości dopełnia mocny procesor i duża pamięć RAM. Zapaleni gracze najbardziej doceniają laptopy z dwurdzeniowym lub wielordzeniowym procesorem (lub takie jak te z procesorem i5 http://digitalpc.pl/procesor/core-i5-4210u-17/). Przy zakupie należy także zwrócić uwagę na wielkość przekątnej ekranu, która powinna znajdować się pomiędzy 15 a 17 cali.

Ponadto pojemny dysk zapewni nam miejsce na wszelkie potrzebne dane, nowoczesne laptopy posiadają dyski twarde wyrażane w terabajtach, jednak pojemność 500 gigabajtów także powinna wystarczyć. Poza tym laptopy powinny być starannie wykonane, powinny także cicho pracować, a co szczególnie ważne nie powinny się zbyt mocno nagrzewać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz